Projekty i zalety domów piętrowych

Zalety domów piętrowych

Domy parterowe czy piętrowe – to jest bardzo istotny dylemat. Projekty domów piętrowych są droższe w realizacji, z drugiej strony oferują znacznie większą przestrzeń. Firma projektuje zarówno domy piętrowe, jak i parterowe. Którą propozycję lepiej wybrać?

Projekty domów piętrowych i ich zalety:

– Przede wszystkim to większa powierzchnia użytkowa, przy użyciu mniejszej powierzchni podwórka.

– Można w ten sposób zbudować ładnie wyglądające duże domy. Projekt dużego domu piętrowego wygląda o wiele ładniej niż duży dom parterowy.
– Bardziej klasyczny wygląd – projekty domów piętrowych wyglądają bardziej klasycznie niż domy parterowe. Dzięki temu nie wyróżniają się tak spośród otaczających je budynków.
– Możliwość zbudowania większego domu i przeznaczenia części pomieszczeń np. na prowadzenie firmy, albo stworzenie domowej siłowni.

Projekty domów piętrowych dają duże możliwości dzięki swoim rozmiarom. Trzeba jednocześnie zastanowić się czy aby na pewno ten rozmiar się wykorzysta. W wielu przypadkach oznaczają one tylko niepotrzebne zwiększanie kosztów budowy a następnie utrzymania. Dlatego warto się zastanowić jakie tak naprawdę ma się potrzeby przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Siłownia i dodatkowe pomieszczenia w domu piętrowym

Dodatkowa przestrzeń w projekcie domu piętrowego powinna być mądrze wykorzystana. Przeglądając gotowe projekty w internecie trafiłem na imago.com.pl/index.php/projekty-domow . To strona zawierająca projekty różnych domów w tym piętrowych. Zauważyłem jaka jest różnica pomiędzy wykorzystaniem przestrzeni w domach piętrowych a parterowych.

Osobiście uważam, że inwestując w dom piętrowy warto zastanowić się nad wykorzystaniem przestrzeni. Możliwości są naprawdę duże – nie każde pomieszczenie musi przecież pełnić funkcję pokoju. Według mnie ciekawym rozwiązaniem jest organizacja siłowni w projekcie piętrowego domu. Dzisiaj ćwiczenia i dbanie o swoją sylwetkę jest coraz bardziej popularne. Posiadanie domowej siłowni sprawia, że nie trzeba poświęcać czasu na dojazd do niej.

Inne pomysły na dodatkowe pokoje w projekcie domu piętrowego to np. domowa czytelnia, w której panuje cisza i każdy może się uspokoić. Innym pomysłem jest pokój gracza, w którym oprócz sprzętu do gier komputerowych mogą być np. rzutki, albo stół bilardowy.

Możliwości jest dużo – wystarczy pomyśleć kreatywnie i gdy wybiera się projekt domu piętrowego to warto pomyśleć nad rozsądnym wykorzystaniem przestrzeni w nim.